FLYIN’ DUTCH 2 Летючий голландець 2

26.04.2011

Фестиваль голландського кіно в Україні

Где: Киев, Донецк, Львов, Одесса, Запорожье
Когда: с 28 апреля

28 квітня стартує друга редакція фестивалю голландського кіно Flying Dutch 2, що був започаткований "Молодістю" у минулому, 2010 році та знайшов логічне продовження у новому, 2011. Шість повних метрів та п'ятигодинна Ніч голандського короткого метру - на перехресті квітня і травня, протягом одного гарячого тижня в п'яти містах України!

Фестиваль представить до уваги глядачів нове голландське кіно різних жанрів та тематики.

У програмі – багатогранна драма «Хантінг та сини», еротичне кіно «Лелль Белль», хоррор «Темна вода», історія пошуку себе у корпоративній реальності «Win/win» , мелодраматичний фільм «Shocking Blue».


Документальна секція буде представлена стрічкою «Беатрікс, Її величність», присвяченою королівській сім’ї Нідерландів.


Спеціальною подією фестивалю стане демонстрація кращих короткометражних фільмів Голландії останніх років, у формі ночі короткого метру.Фестивальні локації:

КИЇВ – кінотеатр «Київ» (з 28 квітня)
ДОНЕЦЬК – кінотеатр «Кіно-Культ» (з 28 квітня)
ЛЬВІВ – кінотеатр «Кінопалац» (з 28 квітня)
ОДЕСА – кінотеатр «U-Cinema» (з 29 квітня)
ЗАПОРІЖЖЯ – кінотеатр «ім. Довженка» (з 12 травня)

Розклад сеансів можливо переглянути на веб-сторінках відповідних кінотеатрів. Ціни на квитки – за стандартними тарифами кінотеатрів.

Фільми фестивалю демонструються у традиційному фестивальному форматі – а саме мовою оригіналу із субтитрами.


ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

Shocking Blue / Шокін блю
Реж. Марк де Клое, Нідерланди, 2010, 82 хв.
Голландський підліток анітрохи не переймається кар’єрою космонавта, але вкрай поетично опановує оранжерейний бізнес, і, як виявляється, готовий до серйозних життєвих рішень. Кохання, втрата, відчуття провини, така щирі й такі беззахисні юні душі у мріях про блакитні тюльпани в новому фільмі Марка де Клое, режисера-зірки минулорічного Flyin’Dutch (Life in one day / Життя в один день), чуттєвого еротомана та справжнього поета людської тендітності.

LelleBelle / Лелль Белль
Реж. Міша Камп, Нідерланди, 2010, 85 хв.
Юна скрипалька Бель мріє про навчання в консерваторії - попри те, що навіть її репетитор не вірить в її музичні здібності. Марні години тренувань та майже провалений іспит став би пересічним фактом, але ситуацію рятує… несподіваний… секс з незнайомцем у пітьмі закулісних лаштунків! Пробуджена чуттєвість надає чарівній Бель другий шанс... Легке, чуттєве, еротичне кіно, на сеансі якого глядачеві вкрай небажано залишатися насамоті)

Hunting & Zn./ Хантінг та сини
реж. Зандєр Бургер, Нідерланди, 2010, 93 хв.
Один з найважливіших фільмів програми, психологічна драма з програми Роттердаму-2010. Молоде подружжя - омріяне спільне життя й середньостатистичний розмірений побут. Ілюзорна гармонія в інтер’єрах від IKEA дає несподівані тріщини після чудової, на перший погляд, новини про вагітність… Безжальний розтин а-ля Мішель Уельбек найрожевіших мрій голандського суспільства. Хаос, він завжи десь поруч...

Zwart Water / Темна вода
реж. Елберт ван Стріен, Нідерланди, 2010, 106 хв.
Палкий голандський привіт джей-хорорам та готичним триллерам, виконаний в пасторальних західноєвропейских краєвидах. Подружжя, отримавши спадок, вирішує переїхати до старого бабусиного палацу, загубленого десь у мальовничій бельгійській провінції. Купа пилу, ностальгічного мотлоху та дитячі скелети у шафі, в трюмо та попід-ліжком.

Тобі й мені приємно / Win/win
реж. Йаап ван ХюйзденЖанр, Нідерланди, 2010, 85 хв.
Іноді, успіх буває завеликим для звичайнісінького офісного клерка. Фондовий ринок, сяючі споруди зі скла та металу та безсонні ночі над численними таблицями та графіками не сприяють гармонічному розвитку особистості, що формує чудове тло для голандської урбаністичної драми! Фільм-учасник офіційної селекції Роттердамського кінофестивалю 2010.
 
Беатрікс, Її Величність / Beatrix, majesteit
реж. Міхаель ван Ерп, Нідерланди, 2010, 75 хв. док.
Чудовий байопік, історія життя, велична панорама королівської статури Беатрікс, Королеви Нідерландів. Гідна голландська версія сучасних символів європейської монархічної традиції, й що так важливо, просто якісна та непересічна документалістика, що своєю динамікою та загальним рівнем не поступається милій серцю кожного українця продукції Discovery чи навіть… Animal Planet. 

Ніч голландського короткого метру
Виробництво 2005-2010 років, різні режисери, загальний хронометраж збірки: близько 300 хв.
Коротко, але тааак чудово! Чудово, але тааак коротко! Шість годин загального  хронометражу цієї квітневої ночі спливуть як одна – але це напевно буде година довжиною у життя! Це – найсвіжіший та просто яскравий короткий метр з околиць омріяного Амстердаму та формат показу, що його в Україні колись відкрив саме кінофестиваль «Молодість»!  Тому, згідно досвіду глядацьких поколінь – ми підтверджуємо - можна дивитись, а можна не дивитись - не дивитись, а спілкуватися, любити ближнього або навіть запросити незнайому, але ж таку симпатичну людину, наприклад… на каву (?) десь о шостій ранку). Звичайно, це просто кіносеанс, маааленька внутрішня Голландія, але, можливо, саме цієї ночі в твоєму житті станеться щось неймовірне)

 

 

Медіа-партнери: «СІТІ», «Максі ТВ», «ТОР10», «Український тиждень», «Weekly.ua» «Top10.ua», «kino-teatr.ua», «kievreport», книгарня «Є», CinemaHall


На событие идут 1


Список желающих пойти: